Park kulturowy pod lupą strażników miejskich

Pod koniec 2017 roku weszły w życie przepisy zmieniające dotychczasowe regulacje obowiązujące na terenie parku kulturowego. Dotyczą one między innymi zakazów i ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności handlowej i usługowej oraz umieszczania nośników reklamowych i nośników informacji wizualnej.

Właściciele, zarządcy nieruchomości oraz przedsiębiorcy mieli 3 miesiące na dostosowanie się do nowych przepisów.

Park kulturowy pod lupą strażników miejskich
Fot. polskieszlaki.pl

Od 29 marca br. strażnicy miejscy w trakcie swoich codziennych służb sprawdzali przestrzeganie nowych przepisów dotyczących m.in. funkcjonowania ogródków gastronomicznych, czy umieszczania reklam (np. emisji obrazu i dźwięku w witrynach sklepów i lokali).

 

Od 29 marca do 24 kwietnia br. funkcjonariusze ujawnili 112 wykroczeń. W związku z tym:

  • nałożyli 16 mandatów karnych na kwotę 1 100 złotych, przygotowali 2 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 22 osoby (wykroczenia związane z ustawianiem potykaczy i niezgodnym z przepisami oświetleniem miejsc prowadzenia działalności handlowo – usługowej),
  • nałożyli 8 mandatów karnych na kwotę 650 złotych, przygotowali 4 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 1 osobę (wykroczenia związane z prowadzeniem nielegalnego handlu na obszarze parku kulturowego),
  • nałożyli 14 mandatów karnych na kwotę 1 200 złotych, pouczyli 45 osób (wykroczenia związane z niezgodnym z przepisami umieszczaniem reklam na obszarze parku kulturowego).

 

W sumie strażnicy miejscy nałożyli 38 mandatów karnych na kwotę 2 950 zł, przygotowali 6 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 68 osób.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY