W trosce o los osób bezdomnych

Dzisiaj w Pawilonie Wyspiańskiego odbyła się konferencja prasowa „Pomoc dla osób bezdomnych w okresie zimowym” z udziałem dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie Witolda Kramarza oraz komendanta Straży Miejskiej Adama Młota.

W trakcie spotkania przedstawione zostały główne działania MOPS i Straży Miejskiej Miasta Krakowa zaplanowane na zbliżający się sezon zimowy

W trosce o los osób bezdomnych
Fot. Edyta Ćwiklik

NASZE DZIAŁANIA

Funkcjonariusze kontrolują pustostany, piwnice, altany działkowe,  miejsca w których mogą się znajdować bezdomni. Sprawdzają czy nie potrzebują pomocy. Docelowo, podejmowane przez strażników działania zmierzają do nakłonienia ich do zmiany miejsca pobytu, jeżeli takie zagrażają ich życiu.

Strażnicy udzielają również informacji o możliwościach wsparcia socjalnego, a w razie konieczności pomagają w dotarciu do łaźni, ogrzewalni lub noclegowni. Ponadto jeśli zachodzi taka konieczność udzielana jest pomoc medyczna, a w uzasadnionych sytuacjach wzywane pogotowie ratunkowe.

W miesiącach zimowych 2016 roku patrole straży miejskiej przeprowadziły 10 772 kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. W tym 8297 osób odmówiło pomocy, 739 zostało przewiezionych do Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Uzależnień,  127 trafiło do noclegowni, a 60 osobom udzielono opieki medycznej .

W trakcie konferencji zaprezentowany został krótki film:

https://www.youtube.com/watch?v=MFvE1n4SF2E

Pokaż metkę
Autor: Edyta Ćwiklik
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY